Toz-Mak Çevre Teknolojileri & Toz Kontrol Sistemleri

Toz İndirgeme Sistemleri (Dust Reduction System)

ARAÇ ve İNSAN DEZENFEKSİYON SİSTEMLERİ

İNSAN DEZENFEKSİYON SİSTEMLERİ

VİRÜS VE YABANCI MİKROORGANİZMALAR

İnsan Dezenfeksiyonu işletmelerin ve yurtdışından gelen yabancı uyruklu kişiler için de insan dezenfeksiyon sistemi ne ihtiyaç duyulan yere göre çeşitlik arz etmektedir. İnsan Dezenfeksiyon Sistemleri sisleme yöntemi ile dezenfeksiyonda nozullardan gelen dezenfektanlı sıvı, sis bulutu haline dönüştüğünden kişi üzerinde ıslaklık yapmadan kişi üzerinde bulunan mikroorganizmalara ulaşmaktadır.

Firmamız tüm dünyayı yerinden sarsan corona virüsü için kendi arge altyapısı sayesinde corona virüsü dezenfeksiyon makinesi imalatı yapmaya başlamıştır. Corona virüsü taşıyan kişiler; hapşırık, öksürük, vücut sıvısı ve temas yoluyla milyarlarca zararlı mikroorganizmayı bulundukları ortama bulaştırırlar. Bu zararlı mikroorganizmalar solunum ve temasla diğer insanların da hastalanmasına neden olur. Bu sebeple toplu yaşam alanlarına girmeden önce dezenfeksiyon sistemin den 5sn de geçerek üzerinizdeki zararlı mikroorganizmaları diğer insanlara bulaştırmanızı engellemektedir.

Uygulama alanları

  • Sınır kapı girişlerinde dezenfeksiyon
  • Gümrük kapı girişlerinde dezenfeksiyon
  • Avm girişlerinde dezenfeksiyon
  • Havaalanı girişlerinde dezenfeksiyon
  • Özel işletmeler vb kuruluşlar dezenfeksiyon
ARAÇ DEZENFEKSİYON SİSTEMLERİ

TÜRKİYE’DE ŞAP, KOYUN VEBASI GİBİ HASTALIKLARIN EN YAYGIN BULAŞMA YOLUNUN DİREKT BULAŞMA OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞTİR. BU BULAŞMA ŞEKLİNDE GENELLİKLE HAYVAN HAREKETLERİ VE HAYVAN PAZARININ ÖNEMLİ ROLÜ OLDUĞU BİLİNMEKTEDİR. 

ÜLKELER ARASI CANLI HAYVAN VE HAYVANSAL ÜRÜN TİCARETİNİ OLUMSUZ ETKİLEYEN HASTALIKLAR BÜYÜK EKONOMİK KAYIPLARA NEDEN OLMAKTADIR. 

SÜT VE ET VERİMİNDE CİDDİ KAYIPLARA NEDEN OLAN ŞAP HASTALIĞINDAN DOLAYI YILLIK %15 SÜT KAYBI GÖRÜLÜRKEN, ET KAYBI İSE %10 DÜZEYLERİNDEDİR. SÜT VE ET KAYBINDAN DOLAYI ÜLKE EKONOMİSİNİN UĞRADIĞI ZARAR MİLYON DOLARLARLA İFADE DİLMEKTEDİR. 

HAYVAN PAZARLARI İÇİN EN ÖNEMLİ TEHLİKE OLAN HASTALIKLAR, MİKROBUN HAYVAN PAZARLARINA GİRMESİ İLE BİRLİKTE KISA SÜREDE YAYILMASINA NEDEN OLMAKTADIR. BU NEDENLE HAYVAN SEVKLERİNDE KULLANILAN NAKİL ARAÇLARININ DEZENFEKTE EDİLMESİ, SALGIN HAYVAN HASTALIKLARIYLA MÜDALEDELEDE EN ÖNEMLİ HUSUSTUR. 

DEZENFEKSİYON SİSTEMİNİN BAŞTANSAVMA VE HOMOJEN OLMAYAN

SİSTEMLER İLE YAPILMASI DOĞRU DEĞİLDİR. 

SİSLEME SİSTEMİ İLE YAPILAN DEZENFEKSİYON TÜNELLERİ İLE DEZENFEKTAN MALZEMENİN EKONOMİK KULLANILMASI SAĞLANMAKTA, GEREKSİZ PERSONEL İSTİHDAMI ORTADAN KALKMAKTA, ÇALIŞANLARIN VE ÇEVRENİN HİJYENİ KORUNARAK DOĞRU BİR DEZENFEKSİYON İŞLEMİ SAĞLANMAKTADIR. 

CANLI HAYVAN NAKLİNDE VE CANLI HAYVAN PAZARLARINDA YASAL BİR ZORUNLULUK OLARAK UYGULANAN DEZENFEKSİYON İŞLEMİNİ DAHA BAŞARILI, GÜVENLİ, EKONOMİK VE HOMOJEN BİÇİMDE YAPMANIZI SAĞLAYAN  

DEZENFEKSİYON TÜNELLERİ SAYESİNDE GELİŞEN HAYVANCILIK SEKTÖRÜNDE HASTALIKLARA KARŞI KESİN ÇÖZÜM HEDEFLENMEKTEDİR. 

HAYVANLARIN GELİŞMESİNDE GERİLİK, GEBE HAYVANLARDA YAVRU ATMA, ÖZELLİKLE GENÇ HAYVANLARDA GÖRÜLEN OLDUKÇA YÜKSEK ORANDA ÖLÜMLER, DIŞ TİCARETE GETİRİLEN KISITLAMALARDAN DOĞAN EKONOMİK KAYIPLAR, TEDAVİ MASRAFLARINDAKİ MALİYET NEDENİYLE EKONOMİYE CİDDİ ZARARLAR VEREN HASTALIKLARLA MÜCADELEDE “DEZENFEKSİYON SİSTEMLERİ” ÜRETİCİLERE STERİL BİR ORTAMDA HİZMET OLANAĞI DA SUNMAKTADIR. 

HAYVAN NAKİL ARAÇLARININ BUNDAN BÖYLE DEZENFEKSİYON SİSTEMİNDEN GEÇTİKTEN SONRA İŞLEM GÖRECEK  OLMASI SEKTÖRE GÜVEN VERECEKTİR.