Toz-Mak Çevre Teknolojileri & Toz Kontrol Sistemleri

Toz İndirgeme Sistemleri (Dust Reduction System)

TOZ-MAK TOZ İNDİRGEME SİSTEMLERİ&TOZ KONTROL SİSTEMLERi


Toz-mak  Toz İndirgeme Sistemi& toz kontrol sistemi su ve hava yardımı ile çalışmakta olup 1 ton malzeme kırılışı esnasında 2 litre su tüketimi olduğundan  ekonomiktir . Sistemde kimyasal olarak hiç bir madde kesinlikle kullanılmamaktadır. Sistem; hidrofor kompresör kumanda panelleri ve bu panellerdeki dağıtıcı bloklardan çıkan su ve hava hatlarının beslediği Nozul'lardan oluşmaktadır.   Kontrol panelimiz uzaktan kumandalı olup kamyon dökülüşü,çene,kırıcılar elek ve stok dökülüşlerine yerleştirilen Nozulların aynı zamanda yada birbirlerinden bağımsız çalıştırılabilmektedir.
 
Toz-Mak Toz İndirgeme Sistemi su moleküllerini parçalamakta özel tasarlamış Nozul'lar kullanılır. Hava hatları sayesinde Nozul içerisine gönderilen basınçlı hava daralan bir ortamda sıkıştırılıp ses dalgaları oluşturur.Bu ses dalgaları üzerine diğer hatlardan gönderilen basınçlı su ses dalgaları sayesinde parçalara ayrılır.Parçalanan su molekülleri Nozul önünde sis perdesi oluşturarak tesisteki oluşan tozun   % 80-90 oranında indirgemesini sağlar.

Üretimin hiç bir aşamasında yapışmaya neden olmaz. İndirgenen toz elekten alınan en küçük malzeme olarak geri kazanılır.

  Toz-Mak'tan Önce

 

 


 

Toz-Mak'tan Sonra